Sınavlardan Önce

Sınavlardan önce dersleriniz haricinde yeni bir şeyler keşfetmeye, öğrenmeye kalkmayın sakın. Merak salmayın, biraz daha bekleyin, sınavdan sonra merakınızı giderirsiniz.

Bu cumartesi iki tane sınavım vardı(mat-1 ve genelkimya). İddaa denen olaydan yıllardır uzak dursamda, ilgimi çekmese de bu internet mereti yüzünden ona da bulaştım. Normalde gidip bayide oyna felan uzun, yorucu işler benim için- gidip ekmeğini almayan birisi için:). Ama oda arkadaşım Onur sagolsun netten oynayalım felan olayıyla iki üç gün öncesinden başlattı. Bu zaman çalan, tüketen macerayı.

Tamam oynadın maçları da niye pc başında oturmaya devam ediyorsun, bir de maçların canlı skorlarını takip ediyorsun hem de sadece sonuçları yani maçın kendisini bile değil. Evet sınav bir gün öncesinde üniversite kitabından (konuları geniş alırlar) 3 üniteyi bitirmek zorunda kalınca ne kadar saçma bir şey yaptıgımı anlamış oldum. Ama tabi bu kadar basit olmadı çok direndim, kapattım bilgisayarı ya da uzaklaştım biraz diyelim. Açtım kitabı çalışmaya çalıştım baktım olmuyor dedim çalışmak istemiyorsan çalışma o zaman ve kendi arabamı basit yola sürdüm.

Sonuç iki sınavda ardı ardına yapıldıgından sınavlardan öncesinde bir sürü kızdım kendime şu sınavlara bir girsemde çıksam dedim artık ne olacaksa. Ve bir daha da sınavlardan önce yeni bir şeyler keşfetmemeye karar verdim. Sevindirici haber de sınavlarım çok fena geçmedi fena demediğimde 50 üstü 60 altı felan işte :) (Bilinçaltı sesi : Az söyleki yüksek gelsin yüksek. Bide yüksek söyler düşük alırsan sonra acırsın kendine.)